WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ W WIARDUNKACH
Nawigacja
PRZETARG 2022
Strona Główna
Galeria
PROJEKT BEZPIECZNE WTZ
O Warsztacie
Pracownie
LINKI
Kwartalnik "NASZ WARSZTAT"
KALENDARIUM WYDARZEŃ
NASZE WYTWORY
RODO

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 73
Najnowszy Użytkownik: marcin34
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
PRACOWNIE WTZ
W Warsztacie znajdują się następujące pracownie:
GOSPODARSTWA DOMOWEGO
Uczestnicy z pracowni gospodarstwa domowego uczą się takich czynności jak gotowanie, pranie, sprzątanie. Kulinarna oprawa imprez, wspólnych spotkań, świąt, a także codziennych śniadań to ich zasługa.
PLASTYCZNO-CERAMICZNA
Pracownia przygotowuje stroiki i różne prace plastyczne, które biorą udział w wystawach oraz są sprzedawane w czasie organizowanych kiermaszy. We współpracy z pracownią artystyczno-ogrodniczą zajmuje się również dekoracją WTZ.
ARTYSTYCZNO-OGRODNICZA
Uczestnicy w pracowni artystyczno-ogrodniczej wraz z instruktorem dbają o utrzymanie porządku na terenie WTZ, prowadzą ogród, pielęgnują posadzone roślinki. W okresie zimowym wykonują stroiki, prace plastyczne, dbają o wystrój WTZ.
WIKLINIARSKA
W pracowni wikliniarskiej wykonywane są różnego rodzaju wyroby z wikliny jak również stroiki i kartki okolicznościowe. Prowadzone są w niej również zajęcia integracyjne, w tym głównie wspólne gry i spacery na terenie WTZ.
STOLARSKA
W pracowni odbywają się proste zajęcia stolarskie i techniczne, które mają zapoznać uczestników z podstawowymi technikami i metodami pracy stolarskiej. Uczestnicy przygotowują także wykroje wytworów ze sklejki i drewna, które następnie są malowane i dekorowane w kolejnych pracowniach.
INFORMATYCZNO-POLIGRAFICZNA
Uczestnicy w pracowni zostają przygotowywani do wykonywania w przyszłości zajęć związanych z pracami poligraficznymi i informatycznymi. Rozwijają tu zdolność sprawnego posługiwania się urządzeniami komputerowymi, tworzą dokumenty tekstowe niezbędne w codziennej pracy w warsztacie, drukują, skanują, poznają internet.
KRAWIECKO-DZIEWIARSKA
W pracowni krawiecko-dziewiarskiej uczestnicy poznają tajniki prac krawieckich takie jak: szycie ręczne (fastrygowanie, cerowanie, przyszywanie guzików itp.), stosowanie ściegów ozdobnych (haft krzyżykowy, wypełnianie wzorów na tkaninie itp.), podstawowe czynności szycia na maszynie, prace na krośnie, prasowanie i wiele innych czynności.
AKTYWIZACJA ZAWODOWA
W pracowni aktywizacji zawodowej uczestnicy poznają zasady funkcjonowania rynku pracy, uczą się budowania CV oraz autoprezentacji, zdobywają umiejętność redagowania dokumentów. W pracowni prowadzone są także zajęcia z zakresu wiedzy ogólnej i rozwijające sprawność manualną.
MUZYKOTERAPIA
W warsztacie uczestnicy uczęszczają regularnie na zajęcia muzykoterapii prowadzone w formie grupowej. W ramach zajęć uczestnicy przygotowują się także do występów, konkursów muzycznych i okolicznościowych imprez.
SALA REHABILITACYJNA
W sali rehabilitacyjnej prowadzona jest rehabilitacja indywidualna uczestników oraz zajęcia ruchowe dla grup. Uczestnicy mogą korzystać z różnorodnych urządzeń do ćwiczeń pod nadzorem doświadczonego rehabilitanta.
GABINET PIELĘGNIARSKI
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.


Copyright ©warsztatwiardunki

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
326,056 Unikalnych wizyt